دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین کنندگان برنج گفت: طبق روال همه ساله واردات برنج از ابتدای فصل برداشت به مدت ۴ماه ممنوع است.

واردات برنج تا ابتدای آذر ممنوع است

به گزارش سایت برنج پیربازار، مسیح کشاورز گفت: بنابر آمار در ۴ماهه امسال ۴۵۰هزار تن برنج توسط بخش خصوصی وارد کشور شده و طبق روال همه ساله واردات در راستای حمایت از تولید داخل تا اول آذر ممنوع است.

به گفته او، بنابر آمار، ۶۲هزارتن برنج در گمرکات مانده که مربوط به قبل از دوره ممنوعیت است که امیدواریم هرچه سریع تر ترخیص شود.

کشاورز ادامه داد: بنابر مدیریت بخش خصوصی، بازار برنج ایرانی هیچ گونه تغییر قیمتی نداشته است و اجازه نمی دهیم که نوسانات برنج خارجی بر بازار برنج ایرانی اثرگذار باشد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین کنندگان برنج قیمت هرکیلو برنج پاکستانی برای مصرف کننده را ۵۰تا ۶۵هزارتومان و برنج هندی ۴۵تا ۶۰هزار تومان اعلام کرد.

او متوسط مصرف ماهانه برنج خارجی در کشور را ۱۲۰تا ۱۵۰هزار تن اعلام کرد و گفت: بعد از دوره ممنوعیت ۵۰۰هزارتن برنج تا پایان سال باید وارد شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

در زمان خرید برنج حتماً توجه داشته باشد که مستقیم از خود تولیدکننده برنج را خریداری نمایید و به وزن بسته بندی محصول و تک دوخت بودن کیسه های برنج توجه کنید.

برنج شمال از انواع برنج اصیل ایرانی است که هم اکنون در فروشگاه برنج پیربازار موجود است و آماده خرید برای شماست. این فروشگاه اینترنتی با سابقه فعالیت 10 ساله خود آمده سفارش در هر ساعت از روز می باشد و در کوتاهترین زمان برنج مرغوب و باکیفیت هاشمی اصل را به دستتان میرساند.